happykoala-cz

 

Jak správně změřit délku chodidla?

Základem při výběru obuvi je vědět, jak správně změřit chodidlo a zvolit pak správnou velikost obuvi. Nejdůležitější je změřit obě chodidla co nejpřesněji. Velikost chodidla se během dne mění, proto je nejlepší chodidla změřit uprostřed dne. Pro určení vhodné velikosti obuvi se držte následujících pokynů popsaných níže.

1.

Položte kus papíru na podlahu podél rovné zdi. Chodilo položte na papír tak, abyste se patou dotýkali stěny. Důležité je, aby se okraj papíru a konec paty přesně shodovaly. 

2.

Tenkou tužkou obkreslete chodidlo tak, že držíte tužku po celou dobu kolmo k podložce. Při měření mějte na nohou ponožky normální tloušťky. 

3.

Změřte obrys chodidla od okraje papíru neboli od paty k nejdelšímu prstu. Změřené délce chodidla přidejte 10-15 milimetrů, abyste získali odpovídající vnitřní délku obuvi.Přidání ke změřené délce chodidla

Přidání ke změřené délce chodidla je pouze pro informační účely a závisí na zvoleném modelu obuvi. V závislosti na tvaru Vašich chodidel se mohou určité velikosti a modely lišit v pohodlí, přesnosti změřených velikostí a mohou se navzájem lišit.

  • Ochranná obuv: 10 mm
  • Obuv pro volný čas: 15 mm
  • Běžecká obuv: 15 mm
  • Turistická obuv: 15 mm
You have successfully subscribed!